Accordeon-ensemble Alphen Opus 2
Deze reeks is nog niet redactioneel goedgekeurd. De reeks kan onjuiste informatie bevatten en heeft nog geen links naar diepere pagina's.
| Orkest | Accordeon-ensemble Alphen Opus 2 |
| Reeks | Accordeonensemble Opus 2 & Friends - Een concert vol energie en vuurwerk |
| Dirigent |
Sergé Latychev |
| Medewerking | Accordeonensemble Opus 2 Lorre Lynn Trytten - viool Elnara Muermans - sopraan Percussie - Natalia Alvarez-Arenas, Arjen Barnhoorn, Robert van den Bosch
| | Programma |
Het inmiddels in onze kerk bekende en gewaardeerde accordeonensemble Opus 2 geeft op zondag 31 mei om 15.30 uur een concert in de Oudshoornse Kerk in Alphen aan den Rijn. Het wordt een middag met nieuwe muziek, en een programma dat de veelzijdigheid van het accordeon en het ensemble laat horen. Het ensemble wordt geleid door Sergé Latychev.
Opmerkelijk: Voor deze gelegenheid zijn verschillende nieuwe composities speciaal voor Opus 2 geschreven. Het publiek zal dus getuige zijn van enkele wereldpremières! Componist en violist Lorre Lynn Trytten is als gastsolist aanwezig en zal samen met het ensemble eigen werk uitvoeren. Ook klinkt een nieuwe compositie van Ed de Boer, met medewerking van sopraan Elnara Muermans. Bijzonder is Ciaconna van Krzysztof Penderecki, een werk dat bekendstaat om zijn intense zeggingskracht.
Daarnaast presenteert het ensemble een try-out van het Concerto for Accordion Ensemble, een nieuw geschreven werk door John Franceschina, de huiscomponist van Opus 2. Daarmee krijgt het publiek de kans om nieuw repertoire als een van de eersten te horen.
Het programma is divers met muziek die reikt van klassiek tot tango, latin en volksmuziek. Met nieuwe composities, bijzondere solisten en muzikale contrasten belooft Opus 2 een concert vol energie en vuurwerk.
| Lorre Lynn Trytten |
- Glassblowers Ball | | John Franceschina |
- Vuurwerk | | John Franceschina |
- Concerto for Accordionensemble | | Eduard de Boer |
- Ik ben in gebreke gebleven | | Krzysztof Penderecki |
- Ciaconna | |
| Concerten |
| 2026-05-31 15:30 |
Oudshoornse Kerk , Alphen aan den Rijn | | | Kaartverkoop |
Toegangsprijs: EUR 20,- inclusief drankje en hapje na afloop. Reserveren is gewenst: muziek@oudshoornsekerk.nl
U ontvangt een bevestiging met de betaalopties. Aan de zaal kunt u contant betalen of met pin. In het laatste geval zijn we genoodzaakt 1 Euro administratiekosten te berekenen en kost uw kaartje dus EUR 21,- |
|  |
| Reeks | Periode | Werken van | Concerten in |
| TE GEK - Een waanzinnig programma met nieuwe muziek |
mrt - mei 2022 | Franceschina, Penderecki, Schnittke, de Boer | Alphen aan den Rijn, Arnhem, Leidschendam, Winterswijk |
| Compositions in Colours |
feb 2018 | | Amersfoort |
| Muziekproductie HOUTEBEEN |
jan - apr 2014 | Franceschina | Brielle, Lelystad, Rotterdam, Scheveningen |
| SPROOKJE |
jun 2012 | Comitas, Glinka | Alphen aan den Rijn |
| Verrassingsconcert |
okt 2011 | | Den Haag |
| C the City |
sep 2011 | | Rotterdam |
| Journey to the Center of the Earth |
okt - nov 2009 | Franceschina | 's-Hertogenbosch, Deventer, Hilversum |
| Promotie nieuwe composities |
nov 2008 | Comitas, Franceschina, Meek | Almere, Vlissingen |
| Tournee Schotland |
okt 2008 | Comitas, Franceschina, Meek | Alphen aan den Rijn, Edinburgh (Verenigd Koninkrijk), Glasgow (Verenigd Koninkrijk) |
| Masterclass Nieuwe Muziek |
nov 2007 | | Rotterdam |
| Muziek op Verzoek |
apr 2007 | Boëllmann, Piazzolla, Trytten, de Jong | Zuid-Scharwoude |
| Russisch Concert |
mrt 2007 | | Heiloo |
| Definitely Dutch |
okt - nov 2006 | Daanen, Riphagen, Trytten, de Wit, van Dijk | Alphen aan den Rijn, Haarlem, Utrecht |
Reeksen wachtend op redactionele goedkeuring:
| | Reeks | Periode | Werken van | Concerten in |
 | Een concert vol energie en vuurwerk |
mei 2026 | Lorre Lynn Trytten, John Franceschina, Eduard de Boer en Krzysztof Penderecki |
Alphen aan den Rijn |
|